Gündem İçeriği
Castrol Carama Akreditasyon Belgeli Özel Servisler

 

Güvendiğiniz bir özel servis bulmanın son derece zor bir iş olduğunun farkındayız. İstanbul, İzmir ve Ankara'da bulunan özel servisler arasından aracınız için doğru ve güvenilir olanı seçmenize yardımcı olmak için buradayız.

Kaliteli, güvenilir, müşteri memnuniyetine ve servis standrtlarına önem veren özel servisleri sizler için seçmeye çalıştık.

 Zorlu ve Güvenilir Akreditasyon Süreci

Bağımsız otomotiv uzmanları ile birlikte geliştirdiğimiz kapsamlı kriterlere dayanılarak, özel servisler; parça, hizmet şeffaflığı, teknik beceriler, ekipman, müşteri hizmeti ve servis durumu bakımından değerlendirilir.

Castrol Carama Akreditasyon Belgeli Özel Servisler,her zaman kaliteli bir servis deneyimi sunduklarından emin olmak üzere düzenli olarak değerlendirilrler.

Castrol Carama; özel servislerin profil sayfalarında, bağımsız uzmanlarca denetlenip genel kalite puanının tarafsız değerlendirmesini sunar.

Neden Akredite bir Servis seçmelisiniz?

Servis değerlendirme uzmanlarımız, bir özel serviste mümkün olan en iyi hizmeti alabilmeniz için gereken kriterleri belirlemiştir. Her araç sahibinin kusursuz bir iş yapıldığından emin olması ve bu konuda güvence duyması vizyonu ile yola çıkan Castrol Carama, aşağıdaki unsurlara dayanarak özel servisleri talepleri doğrultusunda belgelendirme görevini üstlenmiştir:

Parçalar, fiyatlar ve hizmetler konusunda şeffaflık.

Bu kriterler için özel servislerle net bir şekilde iletişim kurarak, onların aklınızdaki tüm sorulara yanıt verecek bir süreç benimsemelerini sağlıyoruz. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Standart işçilik ücretlerinin belirtilmesi
 2. Hem tamir açıklaması hem de parça fiyatı açısından iletişimin net olması
 3. Araç sahipleri için faturaların ayrıntılı olarak sunulması

 Teknik yetkinlik ve ekipman

İşini iyi bilen ustalar ve en son teknolojiye sahip ekipmanların, aracınızdaki sorunun tespiti ve sonrasında tamirinin doğru bir biçimde yapılması açısındanbüyük önem taşımaktadır. Onların yaptığı arıza tespitine neden güvenmeliyiz? Ustalar, araçlarımızın doktoru gididir ve denetmeleri gerçekleştiren uzmanların, tamircilerin deneyim ve eğitim düzeyleri ile arıza tespit ekipmanı kullanımını gözlemlemektedir. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Servis içerisindeki kanal ve lift sayısı
 2. Yeni araç teknolojileri ve teknik gelişmelerle arıza tespit cihazlarıyla ilgili olarak sürekli destek ve eğitim
 3. Geçerli ruhsatlar ve toplam iş tecrübesi

Müşteri hizmetleri ve olanaklar

Müşterilere araçlarının sorunlarıyla ilgili basit açıklamalar yapmak ve araç sahiplerine bakım sırasında konforlu bir bekleme alanı sunmak bizim için "sahip olunması iyi olacak bir özellik" değil, bir "zorunluluktur". Kablosuz bağlantı sunulan, klimalı bekleme odaları sağlamakla kalmayıp araç sahibine tamirat ve bakımla ilgili yapılan işlemleri sabırlı bir şekilde açıklamak ve işlem sonrası bir rapor sunmak gibi unsurları içeren özgün müşteri hizmetlerini değerlendiriyoruz. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Servis/onarım işlemi sonrasında aracın temizlenmesi
 2. Konforlu bir bekleme bölümü
 3. Müşteri hizmetleri

 Çevre ve güvenlik

Bir servise giderken aklınızdaki ilk husus çevre ve güvenlik olmayabilir ancak uzman denetmenlerimiz size bunun aksini söyleyecektir. Akreditasyon Belgeli özel servislerin tamamının, bir özel servis ortamındaki riskleri azalttığından emin olarak, tamir/bakım işlemleriniz sırasında içinizin rahat olmasını sağlıyoruz. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Zeminde yağ sızıntısı ve kimyasal kalıntı bulunmaması
 2. İlk yardım setleri ve yangın söndürücülerin çalışır durumda ve kolay erişilebilir bir konumda olması
 3. Araç anahtarlarınızın güvenli bir şekilde saklanması

Akredite Özel Servisler nasıl puanlandırılır?

Servisin puanı, 4 farklı kategoride onlarca kriterin değerlendirilmesi sonucunda elde edlien puanların toplanmasıyla hesaplanır. Bu hesaplamalar bağımsız uzmanlarca gerçekleştirilmektedir.

Değerlendirme kategorileri aşağıdaki gibidir

 •  Hizmetler ve Fiyatlandırmada Şeffaflık
 •  Teknik yetkinlik ve ekipman
 •  Müşteri hizmetleri ve Olanaklar
 •  Çevre ve güvenlik


Castrol Carama Akreditasyon Belgeli Özel Servisler, kaliteli bir servis deneyimi sunduklarından emin olmak üzere düzenli olarak değerlendirilrler.