Gündem İçeriği
SSS

Carama Hakkında
Carama nedir?
Castrol Carama, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'da bulunan ve Castrol tarafından belirlenen kriterlere göre akredite edilmiş belirlenen kriterlere göre listelenen, bu servislerden rezervasyon yapmanızı sağlayan kapsamlı bir ağa sahip, ilk online servis rezervasyon sistemidir.

Castrol Carama, araç sahiplerine, güvenilir ve kaliteli servis bulma imkânı sağlar. Listelenen servislerimiz, detaylı bir değerlendirme sürecinden geçmekte ve işçilik kalitesi, ustalık ve ekipman konusunda güvence sunmaktadır. Castrol Carama aynı zamanda, araç sahiplerinin servis deneyimlerini paylaşmalarına yardımcı olan bir platform da sağlamaktadır.
Castrol Carama'ya kaydolmam halinde ne tür faydalar elde edeceğim?
3 ay/5.000 km garanti süreci nasıl işliyor?
Tüm Castrol Carama servisleri, servis faturası tarihini takiben geçerli olmak üzere 3 ay/ 5.000 km (hangisi daha önce dolarsa) garanti sunar.
Şartlar ve Koşullar
 • Castrol Carama servislerinden satın alınan ve bu servislerde takılan yedek parçaların, normal kullanım ve bakım ile ilgili herhangi bir materyal ya da işçilik kusuru içermemesi gerekmektedir.
 • Castrol Carama servisleri, normal kullanım dahilinde materyal veya işçilik açısından kusur barındıran garanti kapsamındaki parçaları onaracak ya da değiştirecektir. Garanti döneminde, müşterinin herhangi bir ekstra ücret ödemesi gerekmeyecektir.
 • Garanti yalnızca onarım işlemi Castrol Carama web sitesi üzerinden rezervasyon yapıldığında geçerli olacaktır. Burada garanti kapsamındaki parçaların bir listesi verilmiştir.
  • Motor bağlantısı
  • Dişli kutusu bağlantısı/Arka diferansiyel bağlantısı
  • Tahrik milleri
  • Sabit hız mafsalı
  • Amortisör
  • Amortisör bağlantısı
  • Amortisör yayı
  • Hidrolik direksiyon pompası
  • Triger kayışı kiti (Kayış ve rulman)
  • Tekerlek rulmanı
  • Marş motoru
  • Alternatör
  • Alt kontrol kolu
  • Radyatör ve fan
  • Klima sistemi (Klima fanı, soğutma bobini, kondansör, kompresör, filtre)
  • Ateşleme bobini
  • Yakıt pompası
  • Fren servosu
  • Fren ana silindiri
  • Debriyaj pompası
 • Castrol Carama, gerektiğinde garanti politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.
Kapsam Dışı Konular
 • Parçalar ile ilgili garanti yalnızca emniyetli ve güvenli sürüş şartlarında kullanım içindir. Trafik kurallarına aykırı sürüş sonucu oluşan hasarlar kapsam dışıdır.
 • Yol tehlikeleri, kazalar, çarpışmalar ve doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar kapsam dahilinde değildir.
 • Alınan servis sonrasında parçalar üzerinde yapılan izinsiz değişiklikler garanti kapsamında değildir.
 • Materyal veya işçilik açısından kusur içermedikleri sürece, sarf malzemeler kapsam dışındadır. Örnek: Bujiler, filtreler, fren balataları...
Castrol Carama bir servis midir?
Hayır, Castrol Carama, araç hizmet ve bakım işlemlerini online olarak doğru ve güvenilir yapmanızı sağlayan, Türkiye'nin online araç bakım platformudur.
Castrol Carama'yı kullanmak için herhangi bir ödeme yapmam gerekiyor mu?
Hayır, Castrol Carama üzerinden yapılan online rezervasyon işlemleri ücretsizdir.
Castrol Carama'yı kullanmak için kayıt olmam gerekiyor mu?
Evet, siteyi kullanmak ve rezervasyon yaptırmak için kayıt olmanız gerekir, bu sayede birçok kullanışlı özellikten faydalanabilirsiniz.
Castrol Carama'daki servisler
Castrol Carama'da servisler tam olarak nasıl değerlendiriliyor?
Servis değerlendirme uzmanlarımız, bir serviste mümkün olan en iyi hizmeti alabilmeniz için gereken kriterleri belirlemiştir. Her araç sahibinin kusursuz bir iş yapıldığından emin olması ve bu konuda güvence duyması vizyonu ile yola çıkan Castrol Carama, aşağıdaki unsurlara dayanarak servisleri talepleri doğrultusunda belgelendirme görevini üstlenmiştir:
Bu kriterler için servislerle her zaman iletişim halinde olarak, onların aklınızdaki tüm sorulara yanıt verdiği bu süreci benimsemelerini sağlıyoruz. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
Teknik beceri ve ekipman
İşinin ustası ustalar ve son teknolojiye sahip ekipmanlar, aracınızdaki sorunun tespiti ve sonrasında tamirinin doğru bir biçimde yapılması açısından büyük önem taşımaktadır. Arıza tespitine neden güvenmeliyiz? Ustalar, araçlarımızın doktorlarıdır ve denetlemeleri gerçekleştiren uzmanların, tamircilerin deneyim ve eğitim düzeyleri ile arıza tespit ekipmanı kullanımını her zaman bizim garantimizdedir. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Servis içerisindeki kanal ve lift sayısı
 2. Yeni araç teknolojileri ve teknik gelişmelerle arıza tespit cihazlarıyla ilgili olarak sürekli destek ve eğitim
 3. Geçerli ruhsatlar ve toplam iş tecrübesi
Araçlarının tamir edilmesini ve hizmetlerin tamamlanmasını beklerken oturabilecekleri temiz ve hijyenik bir bekleme alanı bulunuyor mu? Teknisyen tarafından seçilen onarım ve hizmet için bir eğitim veriliyor mu? Bunlar, müşteri hizmeti ve tesisler açsından belgeli servislerin karşılaması gereken kriterler arasındadır. Servisler aşağıdakiler bakımından değerlendirilir:
 1. Servis/onarım işlemi sonrasında taşıtın temizliği
 2. Özel bir bekleme odasının bulunması
 3. Müşteri hizmetleri
Çevre ve güvenlik
Bir servise giderken aklınızdaki ilk husus çevre ve güvenlik olmayabilir ancak uzmanlarımız size bunun aksini söyleyecektir. Akreditasyon belgeli servislerin tamamının, bir servis ortamındaki riskleri azalttığından emin olarak, tamir/bakım işlemleriniz sırasında içinizin rahat olmasını sağlıyoruz. Değerlendirdiğimiz unsurlar arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:
 1. Zeminde yağ sızıntısı ve kimyasal kalıntı bulunmaması
 2. İlk yardım setleri ve yangın söndürücülerin çalışır durumda ve kolay erişilebilir bir konumda olması
 3. Araç anahtarlarınızın güvenli bir şekilde saklanması
 • Teknik beceri ve ekipman
 • Müşteri hizmetleri ve olanaklar
 • Çevre ve güvenlik
Castrol Carama'daki servisler, servis bilgileri ayrıntılı olarak verilmiş olan ve diğer araç sahiplerinin değerlendirmelerine/derecelendirmelerine yer veren servislerdir. Burada sizlere en uygun hizmet, kriter ve lokasyondaki servisi seçerek sistem üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Rezervasyon Soruları
Nasıl rezervasyon yaptırabilirim?
Aracınızın servis işlemini gerçekleştirmesini istediğiniz servisi seçin, Şimdi Rezervasyon Yap öğesine tıklayın ve gerekli bilgileri doldurun. İşte bu kadar basit.
Özel Servis Rezervasyon Talebimi Kabul Etmezse Ne Yapmalıyım?
Böyle bir durumda call center sizlerle irtibata geçecek ya da bununla ilgili bir mail alacaksınız.
Akaryakıt Puanı
%2.5 akaryakıt puanını nasıl kazanabilirim?
Yıl boyunca %2.5 oranında BP akaryakıt puanından faydalanmak için yapmanız gereken 3 basit adım mevcut:
Adım 1: Castrol Carama web sitesi üzerinde hesap oluşturduktan sonra, gitmek istediğiniz servise rezervasyonunuzu yaptırın.
Adım 2: Rezervasyon yaptırdığınız servisten hizmet aldıktan sonra, servis sahibinin rezervasyon ve aldığınız hizmeti onaylamasını bekleyin.
Adım 3: Profil sayfanızda iletişim ve adres bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olduktan sonra, adınıza BP Club Kart kargo yolu ile gönderilecektir. Kartınızı etkinleştirdikten sonra BP akaryakıt istasyonlarında kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bunun için ne kadar beklemem gerekir?
BP Club Kart'ın sizlere ulaşması ortalama olarak 15 gün sürmektedir. Bu süreçte servis sahibinin aldığınız hizmeti onayladığından emin olunuz.
Sorunlarınız ve Çözümlerimiz
Bana sunulan garanti ile ilgili olarak nasıl bir talepte bulunabilirim?
Tek yapmanız gereken servise faturanız ile giderek, aldığınız servis işlemleri esnasındaki taşıt kilometre bilgisini ve faturasına dair kanıt sunmaktır. Herhangi bir zorluk ile karşılaşmanız durumunda lütfen yardım hattımız ile irtibata geçmekten kaçınmayın.
...ama bulunduğum bölgede hiç Castrol Carama servisi yok.
Castrol Carama şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir'de servis hizmetlerini sunmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir dışında da hizmet vermek için hızla büyüyoruz ancak servis sahibiyseniz ya da vasıflı ustaları, üstün hizmeti ve işini büyütme isteği olan bir servis tanıyorsanız, bizimle iletişime geçebilir ve bu aileye katılabilirsiniz.
Az önce kaydoldum ancak parolamı bulamıyorum.
Lütfen "Oturum aç" yazısının altında bulunan "Parolamı Unuttum" bağlantısına tıklayın.
Geçici parolanızı içeren bir e-posta alacaksınız. Parolanızı uygun şekilde değiştirin. Parolanız ya da oturum açma işleminiz ile ilgili bir sorunla karşılaşırsanız lütfen yardım hattımız aracılığı ile telefondan yardım hattımıza ulaşın.